Najlepsze parki rozrywki w Polsce

Karuzela wrażeń, rollercoaster emocji, wir beztroskiej zabawy i doświadczenia jak z obserwowanego przez kolorowe szkiełka lunaparku – jeśli celebrować Międzynarodowy Dzień Dziecka, to na poziomie sięgającym najwyższej kolejki górskiej… w Europie. Dzieci i młodzi duchem, przed Wami subiektywna lista – oto najfajniejsze parki rozrywki w naszym kraju.  Zapinamy pasy i jazda!

Najlepsze oferty dla całej rodziny nawet 70% taniej – sprawdź! »

Energylandia

Najlepsze parki rozrywki w Polsce - Energylandia

Teren 7 razy większy od krakowskiego Rynku i ponad setka atrakcji dla całej rodziny – w tym m.in. kolejka górska, spływ rwącą rzeką w antycznych dekoracjach, wulkan czy uciekające kościotrupy. Tak w kilku prostych liczbach prezentuje się największy park rozrywki w Polsce (a zarazem pierwszy w typowo zachodnim stylu). Mieści się w niewielkim miasteczku Zator między Oświęcimiem a Wadowicami. Lokalizacja nie jest przypadkowa – w ciągu zaledwie pół godziny można tu dojechać zarówno z Krakowa, jak i z aglomeracji śląskiej. A na miejscu spokojnie spędzimy cały dzień. Tym bardziej, że dostępne atrakcje zostały pomysłowo podzielone na 4 odrębne strefy, przeznaczone dla różnych grup wiekowych – Bajkolandię dla najmłodszych, Strefę Familijną dla całych rodzin, Ekstremalną dedykowaną wszystkim głodnym wrażeń i wysokiej dawki adrenaliny, a także Wodną – Water Park i Tropical Fun, dostępną podobnie jak wszystkie inne atrakcje w cenie biletu wstępu do Parku.

Na miejscu czeka aż 70 atrakcji na czele z unikatowymi na skalę Europy Roller Coastarami, tymi ekstremalnie szybkimi (jak Hyperion) i wysokimi (Mayan), jak i delikatnymi dla dzieci (Energuś) i całych rodzin (Dragon) czy łączącymi w sobie przejazd po wodnej trasie (Speed Water Coaster). Można tu także znaleźć potężne atrakcje wodne. Wśród nich między innymi Anaconda, największa w Europie Środkowo-Wschodniej przejażdżka potężnymi łodziami z dwoma mega splashami z kilkudziesięciu metrów, czy Jungle Adventure – spływ ogromnymi pontonami po niezwykle rozbudowanej trasie, na której napotkać można wodne schody oraz strumienie zraszaczy.

Poza atrakcjami w Parku Rozrywki zobaczyć można aż trzy spektakularne pokazy kaskaderskie przy użyciu sportowych samochodów, motocykli i rowerów BMX w wydzielonej strefie pokazów Extreme. Na najmłodszych czekają teatrzyki a dla młodzieży i całych rodzin musicale – wszystko prezentowane na  1 z 4 scen widowiskowych w teatrach i amfiteatrach, na deskach których występują najznamienitsi tancerze, akrobaci oraz cyrkowcy prezentujący piorunujący show z użyciem ognia i pirotechniki. Także amatorzy oglądania filmów w Energylandii nie będą się nudzić. Odnajdą tu kino 7D wyświetlające filmy dla dzieci i młodzieży w technologii 3D, wspartej dodatkowymi efektami specjalnymi.

W Energylandii nie brak także gier zręcznościowych oraz zabaw interaktywnych, dającym radość i możliwość zdobycia cennych nagród. Zmęczeni aktywnym wypoczynkiem goście Parku udać się mogą w stronę kawiarni, w których czekają smakołyki oraz kawa w wielu odmianach. Głodnych Energylandia ugości w ponad 40 punktach gastronomicznych, w tym różnorodnych kulinarnie restauracjach. Tu apetyt na zabawę rośnie jeszcze bardziej. Zagraniczne parki rozrywki dla dzieci wcale nie oferują więcej, niż park rozrywki w Zatorze!

Najlepsze oferty dla całej rodziny nawet 70% taniej – sprawdź! »

Farma Iluzji

Najlepsze parki rozrywki w Polsce - Farma Iluzji

Macie w domowej kolekcji zdjęcie z własną głową na talerzu? Byliście kiedyś wewnątrz chaty unoszonej przez balony? A może jesteście ciekawi, jak wyglądałby świat z perspektywy krasnoludków? Na położonej zaledwie 85 km od Warszawy Farmie Iluzji będziecie musieli dobrze się zastanowić, gdzie przebiega granica między rzeczywistością a fantazją i magią. Nie wygląda jak typowe parki rozrywki w Polsce – większość tutejszych atrakcji została tak skonstruowana, by wyprowadzić w pole nasze zmysły i zachęcić do poszukiwania odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje.

Dlaczego w Zakręconym Domku nie wiemy, czy to my się kręcimy, czy raczej przestrzeń wokół nas? Dlaczego w Pokoju Amesa dzieci stają się niespodziewanie większe od rodziców? Albo dlaczego w Tunelu Zapomnienia od razu zapominamy o wszystkim, co było na zewnątrz? A znajdziemy tu jeszcze m.in. lewitujący kran, niemożliwy trójkąt czy studnię nieskończoności. Na kreatywnej zabawie spokojnie można spędzić cały dzień – tylko przygotujcie się, że po powrocie do domu wasze pociechy zasypią was prawdziwym gradobiciem pytań. Warto więc przypomnieć sobie co nieco z lekcji fizyki…

Najlepsze oferty dla całej rodziny nawet 70% taniej – sprawdź! »

Rabkoland

Najlepsze parki rozrywki w Polsce - Rabkoland

Rabka-Zdrój nie przypadkiem nazywana jest „miastem dzieci świata”. To właśnie tutaj znajdziemy pomnik św. Mikołaja, Muzeum Orderu Uśmiechu czy jeden z najsłynniejszych teatrów lalkowych w Polsce. Serca maluchów najszybciej jednak zabiją po przekroczeniu bram Rabkolandu – wielkiego, kolorowego lunaparku, w którym można nie tylko zaszaleć na licznych urządzeniach, ale też zajrzeć do domu stojącego do góry podłogą, odwiedzić niezwykłe Muzeum Rekordów i Osobliwości, a nawet podziwiać najdziwniejsze na świecie imprezy sportowe, jak np. mistrzostwa w dmuchaniu balonów z gumy do żucia, w dojeniu sztucznej krowy albo w jeździe na muszlach klozetowych. Nic dziwnego, że fachowcy z branży uważają go powszechnie za najsympatyczniejszy i najlepiej zorganizowany park rozrywki w Polsce, czego najlepszym dowodem może być wyróżnienie przyznane w 2004 r. przez europejski magazyn „Park and Gamex Industry”.

Rabkoland zorganizowany jest jak prawdziwe magiczne miasteczko, a nie rodzinny park rozrywki. Posiada oznakowane uliczki i placyki, na których spotkamy ponad 150 ruchomych figur – ludzi, zwierząt i najróżniejszych bajkowych stworów. Wśród kilkudziesięciu atrakcji dla całej rodziny szczególną popularnością cieszą się m.in. piętrowy tor samochodowy Monza Piste, 20-metrowy diabelski młyn, obrotowa karuzela na wodzie, kolejka górska Thunderbolt oraz przeznaczony tylko dla osób o mocnych nerwach Straszny Dwór. A po solidnej dawce adrenaliny koniecznie trzeba obejrzeć kolekcję rekordów. Zobaczymy tam m.in. najmniejszy rowerek świata, 2,5-metrowy długopis, buty używane bez przerwy przez 40 lat czy 120-kilogramową walizkę należącą do samego Pudziana.

Najlepsze oferty dla całej rodziny nawet 70% taniej – sprawdź! »

Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione miasto”

Najlepsze parki rozrywki w Polsce - Rosenau

Nazwa parku nawiązuje do legendy o osadzie istniejącej w czasach średniowiecza na terenie Gór Opawskich. Ponoć miasto zostało unicestwione przez nieposkromione siły natury, jako kara za gloryfikowanie demonów przez lokalną ludność. Nawet dziś w pogodny poranek wielkanocny można usłyszeć dźwięki z miejsca, w którym kiedyś stało Rosenau… Jednak dużo łatwiejszym rozwiązaniem będzie oddanie się wszelkim uciechom i rozrywkom, które przygotowano dla wszystkich, bez względu na wiek – w szczególności jednak dla rodzin z dziećmi.

Edukacja poprzez zabawę w „Parku Żywiołów”, w którym każdy będzie mógł samodzielnie poznać prawa fizyki i charakter 4 sił Matki Ziemi, interaktywny „Ogród wody” z blisko 20 urządzeniami wodnymi, co stanowi pierwszą tego typu instalację w Polsce, czy chociażby „Jaskinia dzikich zwierząt” to jedne z wielu dostępnych atrakcji. Dla tych, którzy preferują rekreację, przygotowano m.in. basen o wymiarach olimpijskich, zjeżdżalnie czy też sztuczne lodowisko. Parki rozrywki to moc atrakcji! Ale to nie koniec – dodatkowo najmłodsi ucieszą się z ogromnego, dmuchanego zamku czy też interaktywnego kina 3D.

Najlepsze oferty dla całej rodziny nawet 70% taniej – sprawdź! »

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

Najlepsze parki rozrywki w Polsce - Śląskie Wesołe Miasteczko

Jeśli którykolwiek z rodzimych lunaparków powinno się pisać przez duże „L”, to właśnie ten. Legendarne wesołe miasteczko na terenie Parku Śląskiego powstało w 1959 r. i choć po drodze musiało borykać się z poważnymi trudnościami, od niedawna znów działa pełną parą. Dość wspomnieć, że w 2013 r. wzbogaciło się aż o 26 nowych urządzeń zakupionych od duńskiego parku rozrywki Sommerland Syd. Dołączają one do atrakcji, które są obiektem zachwytu już kolejnych pokoleń Polaków. Któż bowiem nie słyszał o Gwieździe Dużej, czyli największej karuzeli w kraju, pozwalającej podziwiać panoramę okolicy z wysokości 35 m? Albo kolejce górskiej Tornado – pierwszym polskim rollercoasterze, którym można przejechać się do góry nogami? Nie wszystkie parki rozrywki w Polsce mogą poszczycić się takimi atrakcjami…

Takich fajerwerków jest tu dużo więcej i każdy znajdzie coś dla siebie – bez względu na wiek, rozrywkowe preferencje czy wrażliwość żołądka. Maluchy mogą wskoczyć do UFO, zakręcić się w gigantycznych filiżankach, polatać helikopterkiem, poczuć się jak ich rówieśnicy sprzed 100 lat na karuzeli wiedeńskiej albo odwiedzić beczkę śmiechu. Nie lada przeżyciem będzie również ześlizg pontonem do wody z wieży o wysokości blisko 15 m. Amatorzy naprawdę mocnych wrażeń mają do dyspozycji m.in. szaloną karuzelę Flic Flac. Jej gondole obracają się swobodnie wokół swej osi, wirujący z ogromną szybkością. Nie mniejsze wrażenie robią też podniebne łódki Sky Flyer. Cała rodzina zaś z pewnością chętnie zasiądzie w jednej z najbardziej znanych atrakcji parku, jaką są Samoloty Duże. Tym, którzy zawsze narzekają na brak czasu, podpowiadamy, że w wybrane dni Śląskie Wesołe Miasteczko czynne jest również po zmroku – czasem aż do 2 w nocy.

Najlepsze oferty dla całej rodziny nawet 70% taniej – sprawdź! »

Dom Legend i Strachów w Ogrodzieńcu

Najlepsze Parki Rozrywki w Polsce - Dom Legend i Strachów w Ogrodzieńcu

Spektakularne położenie na szczycie najwyższego wzniesienia Jury-Krakowsko Częstochowskiej, potężne mury, strzeliste baszty, wapienne skały o fantazyjnych kształtach wkomponowane w zamkowy system obronny… Mało? Do tego ponura legenda o krwawym kasztelanie Warszyckim, który ponoć po dziś dzień strzeże swych włości (i ukrytych tam skarbów) pod postacią piekielnego czarnego psa – oto najsłynniejsze nawiedzone ruiny w naszym kraju w całej okazałości. Choć okoliczni mieszkańcy zdecydowanie odradzają wizyty w pobliżu zamku w księżycowe noce, to za dnia położony nieopodal oryginalny park rozrywki ściąga tłumy spragnionych mrocznej rozrywki turystów.

Dom Legend i Strachów, bo o nim mowa, to unikatowa atrakcja turystyczna na skalę całego kraju. Po przekroczeniu bram obiektu na odwiedzających nie czeka bowiem stadko słodkich maskotek, ale złowrogi czarny pies, efemeryczny duch Białej Damy, potężne nietoperze i inne czarne postaci znane ze świata jurajskich baśni i legend. Choć trasa zwiedzania przywołuje scenariusz i scenografię rodem z fantastycznych horrorów, to jednak czerpie ona z wydarzeń, które – według wielu tajemniczych i owianych grozą opowieści – wydarzyły się naprawdę. Tuż obok legendarno-strasznego domostwa znajduje się Park Miniatur z misternie wykonanymi rekonstrukcjami wszystkich zamków na Jurze, a także Park Rozrywki, w którym emocji dostarczają m.in. River Splash czy mały lunapark.  Rollercoaster wrażeń gwarantowany!

Najlepsze oferty dla całej rodziny nawet 70% taniej – sprawdź! »

Deli Park

Najlepsze parki rozrywki w Polsce - Deli Park

Takie parki rozrywki to rzadkość! Deli Park został stworzony w myśl idei „jesteśmy częścią ekosystemu”, stawiając za główny cel naukę o przyrodzie poprzez zabawę. Mądra rozrywka, poszanowanie natury, ale również zdrowy styl życia to dewizy, w myśl których przygotowano wszystkie dostępne atrakcje. Podróż w czasie do epoki lodowcowej, dzięki wystawie prehistorycznych zwierząt, pozwoli poznać ciekawostki z ich życia. Gigantyczne makiety owadów przybliżą na co dzień niedostrzegalne, chronione gatunki z Wielkopolskiego Parku Narodowego w wersji XXL. A Podniebna Eko-Wioska to blisko 250 m tras wiodących pośród drzew, domków, tarasów oraz wiszących mostów i przejść. Dodatkowo ucieszą się z wizyty w Minizoo z alpakami czy kangurkami! Gotowi na przygodę?

Najlepsze oferty dla całej rodziny nawet 70% taniej – sprawdź! »

Miasteczko Westernowe Twinpigs

Najlepsze parki rozrywki w Polsce - Twinpigs

Chcecie się przenieść w zaczarowany świat Dzikiego Zachodu? Wystarczy wybrać się na południe Polski – 40 minut jazdy samochodem od Katowic. Na obrzeżach miasta Żory znajduje się jedyne w swoim rodzaju Miasteczko Westernowe Twinpigs, żywcem wyjęte z amerykańskich westernów. Będziecie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć na żywo napad na bank czy też pojedynek rewolwerowców. Takie parki rozrywki to prawdziwy rarytas! W miasteczku czeka mnóstwo atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

Najmłodsi będą mogli zaszaleć w Wesołym Zakątku im. Lucky Luke’a lub wydoić krowę, nieco starsi z zapałem oddadzą się poszukiwaniom złota i zmaganiom na strzelnicy. Na pamiątkę warto zrobić sobie rodzinne postarzane zdjęcie w studiu Old Foto. Porządku w miasteczku pilnują za to, jak sama nazwa wskazuje, świnki pełniące rolę szeryfów, które z chęcią oprowadzą po atrakcjach a przy okazji rzucą świńskim kawałem. Kiedy zgłodniejecie, macie do wyboru aż kilka punktów – Mexico Bar, Grill, Saloon, pub Old West i więcej. A jeśli zapragniecie zostać, możecie zamieszkać w celi więziennej.

Najlepsze oferty dla całej rodziny nawet 70% taniej – sprawdź! »

Adrenalina Park

Najlepsze parki rozrywki w Polsce - Adrenalina Park

Jeżeli nie wyobrażacie sobie weekendu przed telewizorem, nudzą Was weekendy spędzone w kinie i na lodach, a Wasze dzieci nie mogą usiedzieć w miejscu, koniecznie wybierzcie się do Adrenalina Parku – wstrząsające przeżycia gwarantowane! Oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu. Na terenie parku, położonego 45 minut jazdy samochodem od Wrocławia, znajduje się wszystko, o czym mogą tylko zamarzyć wielbiciele aktywnego wypoczynku. Park Linowy, tyrolka, zorbing, paintball, łucznictwo, eurobungee, minirafting, strzelnice… Atrakcje można wymieniać długo, ale najlepiej przyjechać osobiście i samemu sprawdzić je wszystkie. A co najlepsze – w parku większość rozrywek jest także w wersji dziecięcej, możecie więc przyjechać tu całą rodziną!

Najlepsze oferty dla całej rodziny nawet 70% taniej – sprawdź! »

Dinoparki

Najlepsze parki rozrywki w Polsce - Dinoparki

W Polsce znajduje się grubo ponad 10 parków rozrywki poświęconych tylko i wyłącznie… dinozaurom! Najwięcej dinoparków znajduje się na południu kraju. Jeżeli chcecie, aby Wasza pociecha dowiedziała się czegoś więcej niż na lekcji historii, a przy okazji świetnie się bawiła, zabierzcie ją do jednego z nich. Najpopularniejsze parki dinozaurów (tzw. Juraparki) są w Bałtowie, Krasiejowie i Solcu Kujawskim, wybudowane przez Stowarzyszenie „Delta”. Wszystkie przygotowały dla zwiedzających modele dinozaurów naturalnej wielkości, kino emocji 5D i inne atrakcje.

Wspaniałe atrakcje dla najmłodszych czekają również w Parku Jurajsko-Botanicznym w Kołacinku, gdzie można zwiedzić muzeum geologiczno-paleontologiczne i odbić ślad dinozaura. Park Dinozaurów w Rybniku oferuje natomiast możliwość ujeżdżania młodego apatozaura oraz wejścia w paszczę gigantozaura. Dwukilometrowa ścieżka edukacyjna czeka zaś na odwiedzających Zaurolandię w Rogowie. Tu, po bliskim spotkaniu z wielkimi gadami, można się odprężyć w parku linowym, na łódce w basenie czy też na quadach. Dinoparki znajdziecie też w Szklarskiej Porębie, w Zatorze, w Łebie czy też w Malborku.

 Najlepsze oferty dla całej rodziny nawet 70% taniej – sprawdź! »

Comments are closed.