W Czechach, w gminie Dolní Morava na turystów czeka nie lada gratka – najdłuższy pieszy most wiszący na świecie. Niezwykła konstrukcja o nazwie Sky Bridge 721 połączyła górskie masywy Slamník (1232 m n.p.m.) i Chlum (1118 m n.p.m.). Kładka wznosi się nad doliną Młyńskiego Potoku na imponującej wysokości 95 m. Mierzy aż 721 m, co oznacza, że „zdetronizowała” most nad rzeką Kali Gandaki w Baglung w Nepalu, który ma 567 m i – jak dotąd – był uznawany za najdłuższą tego typu konstrukcję na świecie.

Sky Bridge 721 został oddany do użytku w maju tego roku. To świetna wiadomość dla polskich turystów – dojazd z Lądka-Zdroju w Kotlinie Kłodzkiej do nowej atrakcji turystycznej zajmuje niespełna godzinę.

Sky Bridge 721 – bilety: ile kosztują, gdzie kupić?

Wejściówki na most można kupić z wyprzedzeniem przez Internet w e-shopie resortu Dolní Morava. Cena za bilet dla osoby dorosłej wynosi 440 koron czeskich (około 86 zł), zaś dla dziecka (w wieku od 3 do 14 lat) – 245 koron czeskich (ok. 48 zł). Wstęp na Sky Bridge 721 można wykupić również na miejscu, jednak wtedy trzeba się liczyć z nieco wyższą ceną. Co ważne, bilety na most wykupuje się na określoną godzinę. Po przejściu przez bramkę wejściową czas spędzony na Sky Bridge 721 jest nieograniczony.

Sky Bridge 721 – dodatkowe atrakcje

Dodatkowo Resort Dolní Morav udostępnia pakiety rozszerzone o zwiedzanie dodatkowych atrakcji oraz przejazd kolejką.

Na drugim końcu mostu znajduje się 2-kilometrowa ścieżka edukacyjna „Most Czasu” dla dzieci i dorosłych, która zaprasza do wzięcia udziału w unikatowej grze z elementami poszerzonej rzeczywistości i z historią Republiki Czeskiej w tle.

Więcej informacji można znaleźć na stronie resortu Dolní Morava.

Zobacz górskie hotele w Czechach

Hotel Krokus

Pec pod Sněžkou, Czechy

od 523 zł / pokój

od 368 zł / pokój

Hotel Hvezda

Pec pod Sněžkou, Czechy

od 521 zł / pokój

 

 

Comments are closed.