Na narty nie tylko w góry

Chcesz pojeździć na nartach, ale nie możesz akurat wyskoczyć w góry? Nie musisz od razu przesiadać się na biegówki! W Polsce centralnej, na Mazurach, a nawet na Pomorzu nie brak doskonale przygotowanych stoków i nartostrad. Sprawdź, które z nich są szczególnie warte odwiedzenia

 

Góra Kamieńsk, Bełchatów

Na nartyNajwyższe wzniesienie centralnej Polski doskonale zna każdy, kto choć raz jechał krajową „jedynką” w okolicach Bełchatowa. Wznosząca się blisko 200 m ponad okolicę góra pełniła ongiś funkcję zwałowiska pobliskiej kopalni węgla brunatnego, dziś natomiast można tu pośmigać na najdłuższym stoku narciarskim w promieniu co najmniej 200 kilometrów. Główna trasa liczy sobie aż 760 m, a jej szerokość waha się od 30 do 150 m. Jest też w pełni oświetlona i naśnieżana. Ponadto dostępne są 3 krótsze trasy, na górę zaś dowiezie nas nowoczesne 4-osobowe krzesełko. I wszystko to zaledwie 70 km od Łodzi.

 

Sprawdź oferty na Travelist i zaplanuj wyjazd nawet 60% taniej >>

Liczba wyciągów: 3 (krzesełkowy i 2 orczykowe)

Łączna długość tras: 2,4 km

Karnet 1-dniowy od 70 zł/os.

Piękna Góra, Gołdap

GołdapNajlepszy dowód na to, że Mazury warto odwiedzić o każdej porze roku. Położony ok. 3 km od centrum Gołdapi ośrodek był ongiś znany jako „Zakopane Północy”. I nawet jeśli do oferty tatrzańskiej stolicy odrobinę mu brakuje, to i tak znajdziemy tu aż 5 wyciągów (w tym kolejkę krzesełkową) i ponad 2 km tras o różnym stopniu trudności, z których najdłuższa ma 750 m. Dostępny jest również snowpark dla snowboardzistów. Jeśli dodamy do tego piękne widoki ze stoków, obrotową kawiarnię na szczycie oraz karczmę serwującą ponoć najlepsze kartacze w okolicy, wcale nie trzeba wyjeżdżać w góry.

 

Sprawdź oferty na Travelist i zaplanuj wyjazd nawet 60% taniej >>

Liczba wyciągów: 5 (krzesełkowy, 2 orczykowe i 2 bezpodporowe)

Łączna długość tras: 2,1 km

Cennik w systemie punktowym – 1 wjazd kolejką krzesełkową od 2,50 zł

Góra Czterech Wiatrów, Mrągowo

MrągowoLatem zjeżdżają tu amatorzy plażowania, żeglowania i muzyki country, zimą natomiast Mrągowo ma całkiem sporo do zaoferowania amatorom białego szaleństwa. I to w wyjątkowo malowniczych okolicznościach przyrody – Góra Czterech Wiatrów mieści się bowiem na półwyspie wcinającym się w jezioro Czos. Trzy wyciągi, pięć tras o łącznej długości blisko 2 km (w tym jedna czarna), snowpark oraz tor do snowtubingu to gwarancja świetnej zabawy, zaś widoki na miasto i leżące w dole jezioro będą wyjątkowo miłym dodatkiem.

 

Sprawdź oferty na Travelist i zaplanuj wyjazd nawet 60% taniej >>

Liczba wyciągów: 3 (2 orczykowe i bezpodporowy)

Łączna długość tras: 1,8 km

Cennik w systemie punktowym – 1 wjazd wyciągiem od 1,80 zł

Stacja Narciarska Kazimierz, Kazimierz Dolny

Kazimierz DolnyNadwiślańska perełka renesansu kusi nie tylko bogactwem zabytków, wielokulturową tradycją i urokliwymi pejzażami. Zaledwie 1 km od miasteczka mieści się kameralny ośrodek narciarski, w którym na wszystkich spragnionych zimowych atrakcji czekają 3 wyciągi i 4 trasy, z których najdłuższa ma 590 m długości. Wszystkie są naśnieżane i oświetlone, dzięki czemu można tam szusować nawet do późnego wieczora – w sam raz, aby wrócić prosto na grzane wino w jednej z knajpek na Rynku.

 

Sprawdź oferty na Travelist i zaplanuj wyjazd nawet 60% taniej >>

Liczba wyciągów: 3 (talerzykowe)

Łączna długość tras: 1,4 km

Karnet 3-godzinny od 35 zł/os.

Szwajcaria Bałtowska, Bałtów

BałtówPołożony ok. 50 km od Radomia Bałtów – znany również z parku dinozaurów, Bajkowego Parku Rozrywki czy Wioski św. Mikołaja – to największa i najbardziej atrakcyjna stacja narciarska w regionie świętokrzyskim. Pięć nowoczesnych wyciągów (w tym 4-osobowa kolejka krzesełkowa) pozwala bez przeszkód korzystać z 6 naśnieżanych i oświetlonych tras, z których najdłuższa oferuje 700 m przyjemnej jazdy. Fani akrobacji na deskach mają do dyspozycji snowpark, a ci, którzy nie chcą niczego przyczepiać do butów, mogą przejechać się kolejką górską.

 

Sprawdź oferty na Travelist i zaplanuj wyjazd nawet 60% taniej >>

Liczba wyciągów: 5 (krzesełkowy i 4 orczykowe)

Łączna długość tras: 2,3 km

Karnet 3-godzinny od 45 zł/os.

Nartraj, Chrzanów

ChrzanówNiewielki Chrzanów (nie mylić z miastem w Małopolsce o tej samej nazwie) mieści się w południowej części Lubelszczyzny, ok. 65 km od Lublina i 60 km od Zamościa. W nowoczesnym ośrodku znalazło się miejsce na 5 wyciągów (w tym 1 dla dzieci) oraz 5 tras o łącznej długości ponad 2 km. Wszystkie są naśnieżane i oświetlone, a dość ostre nachylenie części stoków sprawia, że również zaawansowani narciarze znajdą tu coś dla siebie.

 

Sprawdź oferty na Travelist i zaplanuj wyjazd nawet 60% taniej >>

Liczba wyciągów: 5 (orczykowe)

Łączna długość tras: 2,2 km

Karnet 3-godzinny od 35 zł/os.

Zielona Brama, Przywidz

PrzywidzWystarczy zaledwie 20 minut jazdy od obwodnicy Trójmiasta, by szusować na najdłuższym stoku na Pomorzu. Liczy sobie 600 m, jest szeroki, wygodny, naśnieżany i oświetlony, kusi równomiernym nachyleniem, a obsługują go 2 wyciągi orczykowe. Ponadto można tu poszaleć na torze do snowtubingu, a dla najmłodszych adeptów śnieżnych zjazdów przygotowano wyciąg typu babylift.

 

Sprawdź oferty na Travelist i zaplanuj wyjazd nawet 60% taniej >>

Liczba wyciągów: 3 (orczykowe)

Łączna długość tras: 600 m

Karnet 1-dniowy od 65 zł/os.

Malta Ski, Poznań

Poznań, MaltaMieszkańcy wielkich miast również moją okazję oddawać się zimowym uniesieniom. Nowoczesny ośrodek w sercu Poznania to prawdziwy narciarski park rozrywki. Znajdziemy tu nie tylko trasę główną o długości 150 m i oślą łączkę dla dzieci (do tego 3 wyciągi, w tym 1 krzesełkowy), ale też tor saneczkowy, kolejkę górską i wiele innych atrakcji. Stoki pokryte są sztuczną nawierzchnią, dzięki czemu można tu szusować bez względu na pogodę. No i nie zdziwmy się, jeśli natrafimy podczas jazdy na sławne twarze – na Malcie gościli m.in. Pirmin Zurbriggen czy Franz Klammer.

 

Sprawdź oferty na Travelist i zaplanuj wyjazd nawet 60% taniej >>

Liczba wyciągów: 3 (krzesełkowy, orczykowy i talerzykowy)

Łączna długość tras: 180 m

Karnet 2-godzinny od 47 zł/os.

Szczęśliwice, Warszawa

WarszawaGłówny konkurent poznańskiej Malty w kategorii stoków wielkomiejskich może się pochwalić nieco dłuższą i bardziej zróżnicowaną trasą. Ta warszawska liczy sobie 227 m i obsługiwana jest przez nowoczesne krzesełko oraz wyciąg talerzykowy. Dodatkowo dzieciaki mogą stawiać pierwsze narciarskie kroki na wygodnej oślej łączce, a na miłośników mocniejszych wrażeń czeka zjeżdżalnia grawitacyjna o długości ponad 700 m. Podobnie jak w Poznaniu stok jest całoroczny, a ze szczytu można podziwiać piękną panoramę Warszawy.

 

Sprawdź oferty na Travelist i zaplanuj wyjazd nawet 60% taniej >>

Liczba wyciągów: 2 (krzesełkowy i talerzykowy)

Łączna długość tras: 290 m

Karnet 3-godzinny od 40 zł/os.

Łysa Góra, Sopot

SopotBiałe szaleństwo z widokiem na morze? Ta unikalna kombinacja możliwa jest tylko w jednym miejscu w Polsce. To Łysa Góra w Sopocie, położona w bezpośrednim sąsiedztwie Opery Leśnej. Wyciąg o długości 286 m wwozi nas na wysokość 110 m n.p.m., skąd możemy szusować w dół stoku, podziwiając jednocześnie w oddali wody Zatoki Gdańskiej. Trasa jest naśnieżana i oświetlona, a na snowboardzistów czeka również profesjonalny snowpark.

 

Sprawdź oferty na Travelist i zaplanuj wyjazd nawet 60% taniej >>

Liczba wyciągów: 1 (orczykowy)

Łączna długość tras: 286 m

Cennik w systemie punktowym – 1 wjazd wyciągiem od 2 zł

Comments are closed.