Na szczycie Kurzej Góry w pobliżu Brodnickiego Parku Krajobrazowego powstała niezwykła drewniana konstrukcja, w skład której wchodzi długa na niemal 2 km „ścieżka w obłokach” oraz wieża widokowa. To jedyna tego typu atrakcja w północnej Polsce.

Położona w zachodniej części Mazur, ok. 30 km od Iławy miejscowość Kurzętnik znana jest przede wszystkim z ruin średniowiecznego zamku. Jednak od kilku dni jest o niej coraz głośniej z powodu kolejnej wyjątkowej atrakcji. Otwarta właśnie dla turystów wieża widokowa, zlokalizowana na terenie ośrodka narciarskiego Kurza Góra, mierzy 35 m wysokości, czyli tyle, ile 12-piętrowy wieżowiec. Można z niej podziwiać dolinę Drwęcy, Wzgórza Dylewskie oraz pobliskie Pojezierze Brodnickie. A żeby się na nią dostać, trzeba pokonać około 10 tys. kroków najdłuższą w Polsce napowietrzną drewnianą ścieżką.

Oprócz możliwości podziwiania malowniczych krajobrazów, wieża na Kurzej Górze pełni również funkcję edukacyjną. To za sprawą stanowisk multimedialnych, w których można zaczerpnąć wiedzy o przyrodzie i historii regionu. A jest się czego dowiadywać, bowiem w Kurzętniku w 1410 r. Krzyżacy przygotowali zasadzkę, w którą miały wpaść polskie i litewskie wojska. Gdyby do tego doszło, losy Państwa Polskiego mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej i dziś nie uczylibyśmy się w szkołach o bitwie pod Grunwaldem. O tym i o innych wydarzeniach na miejscu najlepiej opowie Janko, czyli zamkowy skryba.

Zobacz najlepsze hotele na Warmii i Mazurach