Ferie 2019

Opady atmosferyczne otulające ziemię białą pierzyną, temperatura malująca na twarzach zdrowe rumieńce i 2 tygodnie wolnego – ferie zimowe inspirują do wielu naprawdę wyjątkowych aktywności! Jazda na nartach lub desce, rodzinna zabawa w zimowej stolicy Polski, a może rozgrzewająca kąpiel w termach? Prezentujemy 8 gorących pomysłów na mroźną zimę. Zaplanuj ferie 2019 już teraz!

Sprawdź najlepsze oferty zimowego wypoczynku nawet 65% taniej »

Baciarka w Zakopanem

Ferie 2019 - Zakopane

Jak na zimową stolicę Polski przystało w Zakopanem śnieżne atrakcje czekają niemal na każdym kroku i przy każdej górze, w tym przy jednej z najsłynniejszych – Gubałówce. Tutejszy zimowy park rozrywki oferuje w przepięknych okolicznościach natury białe szaleństwo dla osób w każdym wieku.  W sezonie zimowym można tu nie tylko pojeździć na torze saneczkowym, na miniskuterach śnieżnych i bananie, ale i spróbować swoich sił w chodzeniu w rakietach śnieżnych czy wziąć udział w zaimprowizowanej akcji lawinowej.

Ci, którzy wolą bardziej ekstremalne formy rozrywki, również nie będą zawiedzeni – zakopiański park udostępnia m.in. snow rafting, snow tubing, extreme ślizg i zimową snow rurę. Jesteście ciekawi, co się kryje pod tymi pojęciami? Wystarczy odwiedzić Zakopane. A przy okazji wizyty… zagubić się w lodowym labiryncie w Zimowym Park Rozrywki Snowlandia. A naprawdę warto! Labirynt u podnóża Wielkiej Krokwi to bowiem ewenement nie tylko na skalę kraju, ale i całego świata. Choć zaistniał już spisie Księgi Rekordów Guinnessa, z każdym rokiem góralscy architekci zwiększają jego rozmiary!

Obowiązkowym punktem każdego pobytu w Zakopanem musi być także przechadzka po Krupówkach – głównym deptaku miasta, pełnym góralskich bryczek, sklepów z pamiątkami, regionalnych karczm i stoisk z grillowanymi oscypkami. W razie deficytu białego puchu możemy skierować swe kroki do jednego z licznych muzeów (jak m.in. Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Stylu Zakopiańskiego czy autorska galeria Władysława Hasiora). A wieczorem – relaks w termalnych basenach Aquaparku Zakopane lub spektakl w Teatrze im. Witkacego.

Śnieżna zabawa w Zakopanem nawet 55% taniej »

Szusowanie na nartach  

Ferie 2019- Szczyrk

Co roku zima wprawia w ruch nie tylko amatorów szusowania, ale i przeszło 800 wyciągów, w tym ponad 60 kolejek linowych. A gdzie najlepiej odnajdą się fani narciarstwa alpejskiego w Polsce? Odpowiedź brzmi w ośrodku Czarna Góra lub w Szczyrku. Czarna Góra to najczęściej wybierany przez amatorów narciarstwa zjazdowego ośrodek w Polsce zachodniej i są ku temu powody. 6 tras o długości ponad 1000 metrów, z których większość jest sztucznie naśnieżana, połowa – profesjonalnie oświetlona, a każda – 2 razy dziennie ratrakowana. Co więcej, obowiązujący tu od kilku sezonów karnet narciarski Blackcard honorowany jest także w innych ośrodkach Ski Regionu Śnieżnik, do których dotrzeć można komfortowo, korzystając z regularnie kursującego skibusa. Długi sezon gwarantowany.

I Szczyrk, za sprawą rewolucji przeprowadzonej przez słowackich inwestorów z Tatry Mountain Resorts, staje się narciarskim eldorado. Już od kilku sezonów funkcjonuje tu wspólny karnet umożliwiający korzystanie zarówno z tras Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, jak i sąsiedniego Centralnego Ośrodka Sportowego. Dodajmy do tego nowoczesną infrastrukturę, 10-osobową kolej gondolową w lokalizacji Szczyrk Gondola na Halę Skrzyczeńską oraz 6-osobową kolej krzesełkową z Soliska na Halę Skrzyczeńską, bezstykowe bramki obsługujące karnety i wreszcie poszerzone i wyprofilowane trasy o łącznej długości ponad 20 km – jest gdzie szaleć na nartach!

Białe szaleństwo u stóp Skrzycznego nawet 50% taniej – sprawdź! »

W raju dla narciarzy biegowych

Ferie 2019 -Szklarska Poręba

Drugi obok Karpacza popularny karkonoski kurort zimową porą zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie. Nie tylko za sprawą Szrenicy będącej prawdziwą instytucją dla doświadczonych zjazdowców, ale i malowniczo zlokalizowanej u jej stóp polany… Polana Jakuszycka to najbardziej znany ośrodek narciarstwa klasycznego nie tylko Dolnym Śląsku, ale i w całej Polsce. Śnieg utrzymuje się tu naprawdę długo, bo przeciętnie ok. 150 dni w ciągu roku.

Wszystkie trasy, w tym wyczynowe i turystyczne, tworzą pętle w kształcie listka koniczyny i łączą się ze sobą, dając fanom narciarstwa biegowego możliwość łączenia tras przejazdu lub ich wyboru w zależności od własnych potrzeb. Co roku wczesną wiosną organizowany jest tu wielka międzynarodowa impreza narciarska Bieg Piastów. Odbywają się tu też mniejsze imprezy biegowe, m.in. o randze Pucharu Polski czy  marcowe biegi o Puchar Karkonoszy wpisane do kalendarza FIS. Na tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem biegowym czekają natomiast wykwalifikowani instruktorzy Ośrodka Narciarstwa Biegowego „Jakuszyce”.

Odkrywaj urok narciarstwa biegowego w Szklarskiej Porębie nawet 65% taniej – sprawdź! »

Freestyle na snowboardzie

Ferie 2019 - Czarny Groń

Ci, którzy zimą poszukują ekstremalnych wrażeń na desce, powinni skusić się na wizytę w profesjonalnym snowparku Tiger na terenie ośrodka narciarskiego Czarny Groń w Beskidzie Małym, w którym w sezonie – w zależności od warunków pogodowych – dostępnych jest nawet 15 ekscytujących przeszkód. Dzięki zaangażowaniu tworzącej snowpark ekipy shaperskiej, która nie tylko konstruuje, ale i sama testuje przeszkody, snowpark stoi dziś na najlepszej drodze, by stać się najbardziej progresywnym zimowym parkiem w Polsce. Kto nie wierzy, niech wybierze się w tym sezonie na organizowane na miejscu szkolenie freestyle’owe pod okiem profesjonalnych trenerów i instruktorów Ronin Snowboard. Albo też kosztuje smaku powietrznych akrobacji na pierwszej w Polsce poduszce typu landingbag od firmy BagJump.

Snowboardowe szaleństwo w Beskidach nawet 65% taniej – sprawdź! »

Zima w wielkim mieście

Ferie 2019 - Warszawa

Jeśli mieszkacie w stolicy i w okolicach ferii nie zamierzacie nigdzie się wybierać, proponujemy miejską rozrywkę na Stadionie Narodowym. Kolejna, już 6. edycja Zimowego Narodowego, rozpocznie się już pod koniec listopada. I w tym roku organizatorzy zapowiadają masę atrakcji dla najmłodszych – w każdy weekend odbywać się tam będą poranki dla dzieci, podczas których maluchy mogą pod czujnym okiem instruktora zgłębiać tajniki łyżwiarstwa. W tym czasie dorośli mają okazję zabawić się na dużym (największym w Polsce!) lodowisku znajdującym się płycie stadionu.

Oprócz łyżew na dzieci oraz rodziców czekać będzie 11-metrowa górka lodowa do zjazdów na pontonach, tor do curlingu, a także specjalna płyta, po której porusza się na pokładzie wirujących samochodzików – bumper cars. Młodzież zainteresuje skatepark, w którym można zaszaleć na deskach, rolkach, wrotkach i longboardach. Regeneracji przed kolejnymi dawkami atrakcji Zimowego Miasteczka poszukać będzie można w strefie food zone z szerokim wyborem słodkich i wytrawnych smakołyków.

Odkrywaj zimowe atrakcje stolicy nawet 65% taniej – sprawdź! »

Zabawa w zimno i ciepło

Ferie 2019 - Białka Tatrzańska

Woda o temperaturze nawet 85-87°C (cudownie schłodzona do relaksujących 38-40 stopni) potrafi naprawdę skutecznie odprężyć zimą. Jednak przyjemne ciepło to nie wszystko. Kąpiel w termach ma doskonały wpływ na nasz organizm również dlatego, że czerpana z dużych głębokości woda jest silnie zmineralizowana i zawiera znaczne ilości biopierwiastków. Nic dziwnego, że zapalonymi miłośniczkami podobnych seansów były takie historyczne piękności, jak m.in. Marysieńka Sobieska czy austriacka cesarzowa Sissi. A dziś korzystają z nich wszystkie gwiazdy z pierwszych stron gazet, takie jak Gwyneth Parltow czy Jennifer Lopez.

Choć podziemne złoża gorących wód obejmują ok. 75% terytorium Polski, to jeszcze 15 lat temu kompleksy termalne w naszym kraju można było policzyć na palcach jednej ręki. Dziś nasze termy mogą spokojnie konkurować z secesyjnymi termami Szechenyi w Budapeszcie czy skalnymi kąpieliskami w Miszkolcu. Dobrym przykładem są termy w Białce Tatrzańskiej. Dzięki innowacyjnemu podziałowi na strefę głośną i cichą każdy znajdzie to, co mu najbardziej odpowiada – można szaleć na zjeżdżalniach w tłumie dzieciaków albo odprężyć się w ciepłej wodzie i podziwiać panoramę Tatr. Nie mniej atrakcji czeka w Termach Bukovina. Basenów termalnych jest tu aż 12, mają temperaturę od 28 do 36°C i leżą dosłownie u podnóża TatrDodatkowo każdy może się pochwalić oryginalną regionalną nazwą (jak choćby „bulgotnik”, „bonior basisty” czy „łozpolono Maryna”), a mnóstwo dodatkowych atrakcji – m.in. zjeżdżalnie, sauny, grota solna czy centrum spa – sprawia, że można tu spędzić wiele długich godzin.

Ogrzej się w polskich basenach termalnych nawet 55% taniej – sprawdź! »

Rozgrzewająca dawka adrenaliny

Ferie 2019 - ekstremalnie

Aby białe szaleństwo było naprawdę szalone, warto czasem zjechać z utartej trasy i posmakować bardziej ekstremalnych wrażeń. Kto powiedział, że wiatr w żagle złapać można tylko wiosną czy latem? Polska jest prawdziwą potęgą w wyścigach bojerowych. W ciągu ostatnich 40 lat nasi żeglarze lodowi aż 14 razy zdobywali tytuł mistrza świata. Nie dość, że fani deski z żaglem mogą w ten sposób oddawać się swojej pasji przez okrągły rok, to jeszcze na zamarzniętych jeziorach mają szansę rozwinąć prędkości, o których latem mogą tylko pomarzyć. Ogólne zasady ice surfingu są bardzo zbliżone do surfowania na falach, a co najważniejsze jest to dyscyplina, którą można uprawiać praktycznie wszędzie. Wystarczy wiatr o sile rzędu 3-4 stopni w skali Beauforta, by rozpędzić się do 70 km/h.   Okolice Władysławowa, jezioro Śniardwy czy nawet Zalew Zegrzyński nadadzą się do tego celu idealnie.

Również śnieżna odmiana kitesurfingu to najszybciej rozwijający się zimowy sport ekstremalny ostatnich lat. W swej klasycznej postaci snowkiting niewiele różni się od swego letniego odpowiednika – tyle że zamiast deski surfingowej mamy pod stopami narty lub snowboard. W naszym kraju prawdziwą mekką snowkite’owców jest Nowy Targ, a ściślej okolice wyciągu Zadział. Ale narciarzy z latawcami można spotkać również nad Zatoką Pucką, na Mazurach, a nawet… na warszawskich Jelonkach.

Sprawdź najlepsze oferty zimowego wypoczynku nawet 65% taniej »

Zima nad morzem

Ferie 2019 - Bałtyk

Choć wybrzeże Bałtyku wydaje się mało oczywistym wyborem na zimowy urlop, kiedy plaże pokryje biały puch, temperatura spadnie poniżej 0°C, a na falochronach i molach mróz wyrzeźbi fantazyjne lodowe formacje – można tu naprawdę wspaniale wypocząć! Ferie nad morzem zamiast na stoku? Czemu nie! Zimą nad Bałtykiem jest najwięcej jodu i bursztynów, a najmniej turystów. Spacery oprószoną śniegiem, pustą plażą (aż trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno trzeba było walczyć choćby o skrawek wolnego miejsca) to zatem świetny sposób i na relaks, i na pielęgnację zdrowia. Przy okazji można nacieszyć oczy nadmorskimi krajobrazami w śnieżnej i lodowej szacie – to czyste piękno!

Gdy jedni jadą zimową porą nad Bałtyk po spokój i wyciszenie, inni szukają wiatru. W okolicach Rewala i Pobierowa od jesieni do wiosny w niebo ochoczo wzbijają się paralotniarze. Na ziemi również jest co robić – można uprawiać zimowy nordic walking po plaży (wszak marsze z kijkami wywodzą się z mroźnej Skandynawii), dołączyć do grona morsów (np. podczas styczniowego/lutowego zlotu w Mielnie) albo wybrać się na rejs statkiem (m.in. z Gdyni do Helu albo jeszcze dalej – do Bałtyjska w Rosji). A jeśli ktoś nie wyobraża sobie pobytu nad morzem bez porządnego wygrzania się, może odwiedzać spa w jednym z nadmorskich hoteli.

Zobacz Bałtyk zimą nawet 75% taniej »