Dubaj nad Bałtykiem? Oto nowe molo w Międzyzdrojach

Luksusowy hotel w kształcie dwóch bliźniaczych żagli, nowoczesne centrum handlowe, sztuczna plaża, a nawet gondola zanurzeniowa pozwalająca obserwować podwodny świat… Takie atrakcje przewiduje rewolucyjny projekt przebudowy molo w Międzyzdrojach

Pierwsze skojarzenie jest oczywiste. Wystarczy spojrzeć na dwie 50-metrowe wieże górujące nad bałtycką taflą i przypominające dwa jachty pod pełnymi żaglami, by nasze myśli z miejsca poszybowały w stronę rozwiązań znanych z Dubaju. Wizja to bez wątpienia odważna, zaskakująca i – co tu dużo mówić – kontrowersyjna. Już pojawiły się głosy, czy takie futurystyczne spojrzenie na krajobraz polskiego wybrzeża to aby na pewno właściwa droga. Nie możemy jednak zapominać, że taka rewolucyjna odmiana może tchnąć całkiem nowe życie w popularny kurort, a budzący najwięcej wątpliwości hotel (który ma się ponoć nazywać Baltic Twin Towers) to zaledwie jeden z elementów kompleksowego projektu, przygotowanego przez szczecińskie studio Kokoprojekt.

Już dziś zarezerwuj hotel w Międzyzdrojach nawet 60% taniej »

molo - Międzyzdroje

Molo w Międzyzdrojach już dziś robi ogromne wrażenie – liczy sobie prawie 400 m i jest jednym z najdłuższych w Europie. Po przebudowie łączna długość całej linii spacerowej wyniosłaby ok. 1 kilometra, a mnogość dodatkowych atrakcji z pewnością przyciągnie tłumy. Nowe molo ma zyskać kształt zbliżony do litery Y. Na jednym z ramion znajdzie się przystań statków turystycznych, drugie zaś mieścić będzie specjalną gondolę zanurzeniową, w której jednorazowo mogłoby zjechać pod wodę nawet 40 osób. Z kolei w miejscu rozwidlenia przewidziano sztuczną „plażę na morzu” – na pokrytej piaskiem przestrzeni o powierzchni ok. 500 m2 będzie można nie tylko zażywać kąpieli słonecznych, ale też np. wysłuchać koncertu albo zabawić się na imprezie.

Już dziś zarezerwuj hotel w Międzyzdrojach nawet 60% taniej »

molo - nowe

Wyrastające tuż obok budynki hotelowe będą również mieścić duże zaplecze gastronomiczne, na najwyższych kondygnacjach znajdą się zaś tarasy widokowe. Do tego dojdzie zlokalizowane na głównej linii molo centrum handlowe połączone z kompleksem apartamentów. Realizacją tej pełnej rozmachu wizji ma się zająć firma żeglugowa Adler-Schiffe, która obecnie zarządza międzyzdrojskim obiektem. Kiedy możemy się spodziewać zakończenia prac? Zdaniem przedstawicieli firmy najwcześniej za 5 lat.

Już dziś zarezerwuj hotel w Międzyzdrojach nawet 60% taniej »

Comments are closed.