Czy dzięki 500+ Polacy częściej podróżują z dziećmi?

Dzięki 500+ Polacy częściej podróżują z dziećmi

Jeśli urlop, to tylko z rodziną! I mamy na to dowody. Według badań przeprowadzonych przez nasz serwis od wprowadzenia programu “Rodzina 500+” Polacy częściej podróżują z dziećmi. Od 2016 r., czyli startu funkcjonowania systemu dopłat, liczba rezerwacji na rodzinne pobyty wypoczynkowe wzrosła o 28 procent. Celem wyjazdów z maluchami najczęściej są popularne kurorty takie jak Kołobrzeg, Gdańsk, Zakopane.

Więcej w większym gronie

Wzrost rezerwacij z dziećmi
Od 2016 liczba rezerwacji z udziałem dzieci wzrosła o 28 procent

Jednymi z 10 dziedzin gospodarki, które odznaczają się największą dynamiką wzrostu wydatków po uruchomieniu 500+ są turystyka i hotelarstwo. Według statystyk między sezonem 2017 a 2018 liczba beneficjentów programu, którzy pojechali na wakacje, wzrosła z 25 do 40 procent. Większy ruch turystyczny w grupie rodzin potwierdzają także nasze analizy. Wynika z nich, że przez ostatnie trzy lata liczba pobytów wypoczynkowych z udziałem dzieci wzrosła o 28 procent. Wyjazdy w rodzinnym gronie stanowią 43% wszystkich rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem serwisu Travelist.pl.

– Pobyty rodzinne zawsze miały duży udział wśród ogółu rezerwacji dokonywanych na naszej stronie, jednak od momentu wprowadzenia programu 500+  obserwujemy  bardzo dynamiczny wzrost ich sprzedaży – mówi Agata Prosińska,  Director of Sales & Planning w Travelist – W naszym serwisie proponujemy kompleksowe pakiety wypoczynkowe, dostosowane do potrzeb całej rodziny i zawierające specjalne atrakcje dla najmłodszych – dodaje.

Rodzinny weekend w kurorcie

Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza krótsze, kilkudniowe wyjazdy, zwykle połączone z weekendem. Na rodzinne wycieczki nasi użytkownicy najchętniej wybierają popularne kurorty. W ciągu ostatnich dwóch lat z maluchami wypoczywali najczęściej w takich miejscach jak Kołobrzeg, Szklarska Poręba, Mielno, Gdańsk, Zakopane. Najwięcej pobytów rodzinnych realizowanych jest w czasie wakacji (blisko połowa) oraz ferii zimowych (jedna czwarta). Podróżujący poszukują najczęściej obiektów noclegowych i hoteli gwarantujących możliwość aktywnego spędzenia czasu z dzieckiem i posiadających dodatkowe udogodnienia i atrakcje, z których skorzystać mogą najmłodsi.

Jeszcze więcej wspólnych podróży?

Przewidujemy, że po wprowadzeniu świadczenia 500+ również na pierwsze dziecko w lipcu tego roku, jeszcze więcej rodzin będzie decydowało się na częstsze wyjazdy turystyczne, przez co zainteresowanie usługami oferowanymi przez portale rezerwacyjne wzrośnie.

*Analizy opracowane przez zespół ekspertów Travelist.pl stały się źródłem publikacji w pismach branżowych (m.in. all-inclusive.com,  tur-info.pl, waszaturystyka.pl), a także w popularnych serwisach Fakt.plSuper Express oraz dorzeczy.pl. 

Comments are closed.