Black Friday – celebruj święto wyprzedaży na Travelist

 

Przed nami jedna z najbardziej wyczekiwanych akcji w roku – Black Friday. Elektryzująca listopadowa wyprzedaż to prawdziwe święto miłośników zakupów i eldorado dla łowców promocji. Tego dnia portfele pustoszeją, a karty kredytowe idą w ruch. Sprawdźcie, co czeka na Was na Travelist w Czarny Piątek 2019

Gorąca wyprzedaż na Black Friday – wypatruj ofert na Travelist »

Historia Czarnego Piątku

Black Friday na Travelist

Idea Black Friday wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Historia tego „święta zakupów” sięga aż XIX wieku, kiedy to Abraham Lincoln ustanowił Święto Dziękczynienia, obchodzone w każdy ostatni czwartek listopada. Dzień później w całym kraju rusza szaleństwo przedświątecznych zakupów. Nie wiadomo dokładnie, kiedy ostatni piątek listopada otrzymał oficjalną nazwę. Wersje są dwie. Pierwsza mówi, że pewnego roku wyprzedaż w Filadelfii przerodziła się w uliczne zamieszki, w których musiała interweniować policja. Funkcjonariusze w raporcie nazwali feralny dzień Czarnym Piątkiem. Według innej wersji tego dnia sklepikarze używali swego czasu tylko czarnego tuszu, którym w księgach zapisywano zyski, zamiast czerwonego, który zazwyczaj służył do zapisywania strat. Warto podkreślić, że Black Friday w Stanach Zjednoczonych oznacza prawdziwe szaleństwo – ceny w większości sklepów spadają o 75%, ludzie czekają w ogromnych kolejkach na otwarcie sklepów przez kilkanaście godzin, często na miejscu dochodzi do dantejskich scen, jak w 2008 roku, kiedy w jednym z nowojorskich supermarketów zginął mężczyzna stratowany przez dwutysięczny tłum, a kilkanaście osób zostało rannych.

Gorąca wyprzedaż na Black Friday – wypatruj ofert na Travelist »

Moda zza oceanu

Black Friday na Travelist

Zwyczaj Black Friday przywędrował do Europy całkiem niedawno, bo kilka lat temu, i stopniowo wprowadzany jest przez coraz więcej sklepów, które coraz chętniej obniżają ceny towarów i usług. Pomimo niedługiego stażu, dziś święto wyprzedaży znane jest – wg raportu TNS Kantar – 87% Polaków. W ubiegłym roku hasło „Black Friday” wyszukiwane było trzykrotnie częściej niż w 2017, a kupujący wydali o 91% więcej niż rok wcześniej. Wśród konsumentów branży turystycznej zainteresowanie akcją w ciągu 5 ostatnich lat… wzrosło 5-krotnie. Według wstępnych szacunków w piątkowych wyprzedażach, które w tym roku wypadają 29. Listopada, weźmie udział niemal 7 mln Polaków. Jeśli wierzyć prognozom (i doświadczeniu), buszujących w trakcie Black Friday, Black Weekend oraz cyber Monday skuszą nade wszystko oferty z branży odzieżowej, obuwniczej i kosmetycznej.  Nie zabraknie też takich, którzy w Czarny Piątek (i Weekend) zarezerwują w promocyjnej cenie podróż życia lub choćby kilkudniowy wypoczynek z atrakcjami z dala od domu.

Gorąca wyprzedaż na Black Friday – wypatruj ofert na Travelist »

Co na Was czeka na Travelist?

Black Friday na Travelist

Z okazji Black Friday jak co roku Travelist również przygotował gorące promocje. Co nasi klubowicze znajdą w specjalnym newsletterze, jest wielką niespodzianką, lecz już teraz możemy zdradzić, że coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy gór, morza, jak i relaksu w stylu wellness na łonie natury. Polujecie na ofertę rodzinnych Ferii tuż przy stoku narciarskim? Marzy Wam się wiosenna regeneracja w luksusowym wellness? A może planujecie Wakacje w popularnym kurorcie, kilka minut spacerem od piaszczystej plaży? Black Friday (a także Black Weekend i Cyber Monday) na Travelist to wyjątkowa okazja, by zapełnić terminarz na kolejne miesiące podróżami do najpiękniejszych miejsc i hoteli w całej Polsce i za granicą. Zapraszamy na stronę już od 8.00 kiedy oficjalnie rusza wielka wyprzedaż!

Gorąca wyprzedaż na Black Friday – wypatruj ofert na Travelist »

Comments are closed.