Jesień wcale nie oznacza, że sezon na rodzinne wypady już się zakończył. Wręcz przeciwnie. Trzeba tylko znać kilka patentów, które sprawią, że taki wyjazd będzie frajdą dla małych i dużych.

rodzina - jesień z dzieckiem

  1. Postaw na wodę – baseny i aquaparki

baseny i aquaparki - pomysł na rodzinny relaks

Choć lato już się skończyło, nie znaczy to wcale, że sezon na wodne zabawy należy uważać za zamknięty. Wręcz przeciwnie. Trzeba tylko nieco zmienić perspektywę. I Bałtyk zamienić na gorące źródła, jezioro na hotelowy basen, a plażę na aquaparki, zjeżdżalnie oraz inne wodne atrakcje. Dzieci takie podejście pokochają. Gwarantuję!

  Sprawdź oferty hoteli »

  1. Mierz wysoko – górskie wycieczki

rodzinny wypad w góryPolska jesień to najlepszy czas na wędrówki górskie. Jest ciepło, ale nie upalnie. Liście zmieniają kolory, dzięki czemu krajobraz wokół robi się bajkowy. Tłumy turystów wróciły już do siebie, w doliny. A szlaki są ciągle otwarte. Aż żal z takiej idealnej konfiguracji nie skorzystać i nie zdobyć jakiegoś szczytu. Na przykład w Pieninach, w Beskidach albo w Górach Izerskich. Nie leży tam jeszcze śnieg jak w wyższych partiach Tatr, za to jest wiele szlaków, które pokonają nawet trzylatki. Dzieci na pewno będą miały z takiego osiągnięcia ogromną frajdę. I na tyle zmęczone nogi, że dadzą wam się wyspać następnego dnia. A to bywa przecież bezcenne.

  Sprawdź oferty hoteli »

  1. Wybierz się do świata bajek – rodzinny spacer śladami bajkowych miejsc

rodzinny spacer śladami krasnali we WrocławiuPozowane zdjęcie z Misiem Uszatkiem albo z Pingwinem Pik-Pokiem w Łodzi. Wizyta u Koziołka Matołka w Pacanowie. Podglądanie, jak się kiedyś kręciło bajki telewizyjne w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. A może pasjonujący spacer śladami krasnali we Wrocławiu? Takich bajkowych miejsc jest w Polsce coraz więcej. I dobrze. Bo z doświadczenia wiemy, że stanowią one ogromną frajdę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Oprócz zwiedzania Polski można bowiem odbyć prawdziwą podróż do przeszłości.

  Sprawdź oferty hoteli »

  1. Zejdź w podziemia – bunkry, jaskinie, podziemne labirynty

zwiedzanie bunkrów i podziemiSą miejsca, gdzie jesienny deszcz nie przeszkadza. Zawsze utrzymuje się taka sama, rześka temperatura. A promienie słoneczne i tak nigdy nie dochodzą. W Polsce jest mnóstwo tajemniczych podziemi, jaskiń i bunkrów. Dlatego w te mniej pogodne dni warto zagłębić się w labirynt podziemnego kompleksu Riese w Górach Sowich, wyruszyć na eksplorację jaskiń w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej czy zwiedzić zabytkowe bunkry w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Te wszystkie atrakcje z pewnością przypadną do gustu każdemu młodemu odkrywcy.

 Sprawdź oferty hoteli »

  1. Odetchnij z ulgą – jesienny spacer po plaży

rodzinny spacer po plażyTo propozycja dla tych, którzy mają ochotę uciekać na samą myśl o tłumach zaludniających bałtyckie plaże. Na szczęście wraz z pierwszym dzwonkiem w szkole nasze wybrzeże pustoszeje. I dopiero wtedy pokazuje się w pełnej krasie. Z pięknymi widokami, powietrzem bez zapachu smażonych frytek, błogim spokojem oraz plażami, które będziecie mieć tylko dla siebie. A to doświadczenie prawdziwie bezcenne.

 Sprawdź oferty hoteli »

Komentowanie zostało wyłączone.