20 wakacyjnych fiest 2018Wakacje w tym roku trwają naprawdę długo, bo aż 73 dni. To wystarczająca ilość czasu, by zarówno podelektować się słodkim lenistwem, jak i zobaczyć w akcji wielkie gwiazdy, liznąć trochę kultury czy  po prostu epicko się zabawić. Przed Wami lista 20 wakacyjnych wydarzeń z kalendarium letnich festiwali i plenerowych imprez 2018, na których nie może Was zabraknąć. No to fiesta!

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Ostróda Reggae Festival20 wakacyjnych fiest 2018 - Reggae Festival

Najwyższa pora skręcać dredy i szykować się na jamajską inwazję na Mazury. Na tegorocznej edycji festiwalu w Ostródzie wystąpi m.in. Bay-C z ojczyzny Boba Marleya, ale reprezentacja innych krajów jest wcale nie mniej imponująca. Pozytywne wibracje ze sceny będą emitować m.in. Simonu & Jah Vesta, Bob One & Bas Tajpan, Nukru czy Lady Asha.

Kiedy: 5-8 lipca
Gdzie: Ostróda, Amfiteatr & Czerwone Koszary

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Kazimiernikejszyn20 wakacyjnych fiest 2018 - Kazimiernikejszyn

W otoczeniu zalesionych wąwozów, na wpół dzikiej plaży, na rynku pięknego Kazimierza Dolnego,  odbywa się najbardziej wyluzowany i wzbogacony o nietypowe atrakcje festiwal w Polsce. Kazimiernikejszyn to 4 dni nieustającej zabawy na łonie natury, zarówno muzycznej, jak i kulturalnej. Będziesz mógł wziąć udział w Tajemniczej Paprowędrówce, muzyczno-tanecznej wyprawie międzygalaktycznej z Profesorem Kleksem, w Silent Disco czy też w biciu rekordu w zbiorowym głośnym śmiechu.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają takie sławy jak Dawid Podsiadło, Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, Grubson, Lao Che.

Kiedy: 12-15 lipca
Gdzie: Kazimierz Dolny

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Jarocin Festiwal20 wakacyjnych fiest 2018 - Jarocin Festiwal

W latach 80. wykuwały się tu pomniki rodzimego punk rocka, dziś jarociński festiwal to przede wszystkim wielka, radosna impreza dla wszystkich fanów niebanalnej muzyki gitarowej (i nie tylko). Aby nie było nudno, organizatorzy zaprosili z jednej strony legendarnego wokalistę zespołów PiL i Sex Pistols – Johna 'Rotten’ Lydona, z drugiej zaś Kękę, Quebonafide czy Lecha Janerka.

Kiedy:  13-15 lipca
Gdzie: teren w pobliżu Parku Miejskiego w Jarocinie

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Transatlantyk Festival w Łodzi20 wakacyjnych fiest - Transatlantyk Łódź

Transatlantyk przypłynie do Łodzi po raz 3., by zabrać miłośników kina w facsynujący filmowy i muzyczny rejs szlakiem wytyczonym zarówno przez twórców światowej sławy, jak i młodych filmowców. Wyświetlonych zostanie niemal 200 filmów z różnych zakątków globu, pokazom będą towarzyszyć wydarzenia muzyczne, warsztaty, spotkania, konkursy (w tym Konkurs Polskich Filmów Krótkometrażowych). A wszystkiemu będzie przyświecać hasło: „Niepodległość dziś / Independence now. Ja, wolność, bunt i ojczyzna”. W programie także uwielbiane przez widzów Kino Łóżkowe oraz Kino Kulinarne! Zajrzyj tu, by oglądać, jeść, przeżywać, dyskutować – o filmach i muzyce, ale nie tylko!

Kiedy: 13-20 lipca
Gdzie: Łódź, EC1/Multikino Łódź/Pasaż Schillera/Muzeum Kinematografii

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Sopot Film Festival20 wakacyjnych fiest 2018 - Sopot Film Festival

To jedno z największych świąt kina w Polsce. W tym roku w letniej stolicy filmowej zaprezentowanych zostanie ponad 100 filmów krótko- i pełnometrażowych z całego świata, będą też dokumenty i animacje. Uczestnictwo w festiwalu to świetna okazja do zapoznania się z dorobkiem rodzimej kinematografii i nadrobienia filmowych zaległości – w tegorocznym bogatym programie m.in.: najlepsze filmy sezonu, ekranizacje skandynawskich kryminałów, wieczory krótkiej animacji, III Koncert Muzyki Filmowej, a także 3 konkursy filmowe i spotkania z twórcami. Zdecydowanie warto tu być!

Kiedy: 14-22 lipca
Gdzie: Sopot, m.in.: Multikino Sopot i Państwowa Galeria Sztuki

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Festiwal Legend Rocka, Dolina Charlotty20 wakacyjnych fiest 2018 - Festiwal Legend Rocka

Oaza spokoju w samym sercu Kaszub co roku zamienia się w najgorętsze miejsce w Polsce. Mowa o Dolinie Charlotty, gdzie odbywa się słynny już na całą Europę Festiwal Legend Rocka. Jest to jedyna impreza o takiej skali, która ma miejsce na wschodnim wybrzeżu. I mimo iż nie jest to wielka aglomeracja, chętnie ściągają tu zarówno wielkoformatowi artyści, jak i tłumy fanów.

Do grona artystów, którzy odwiedzili to magiczne miejsce należą m.in. Deep Purple, The Doors, Carlos Santana, Bob Dylan, ZZ Top czy też Alice Cooper. W tym roku, podczas 12 już edycji festiwalu wystąpi (po raz pierwszy w Polsce) fenomenalny Billy Idol, brytyjski wokalista Bryan Ferry oraz ikona muzyki Alan Parsons Live Project.

Kiedy: 20-21 lipca i 4 sierpnia
Gdzie: Dolina Charlotty, Strzelinko k. Słupska

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Globaltica World Cultures Festival 2018 w Gdyni20 wakacyjnych fiest 2018 - Globaltica

Muzyka świata i etniczne rytmy wypełnią gdyński Park Kolibki już po raz 14. Przez 5 lipcowych dni będzie tu można usłyszeć muzyków z 4 stron świata (z Haiti, Algierii, Uzbekistanu czy Chile) – w tym roku wystąpią m.in. Gili Yalo, Duo Sabîl, Eric Triton i Adam Strug & Kompania. Oprócz koncertów zaplanowano spektakle teatralne, pokazy filmów, spotkania literackie, warsztaty, panele dyskusyjne i atrakcje dla najmłodszych – w końcu Globaltica to święto nie tylko muzyczne. Już dziś zarezerwujcie czas na energetyzującą imprezę z rytmami i solidną dawką folkloru z całego świata!

Kiedy: 25-29 lipca
Gdzie: Gdynia, Park Kolibki

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty20 wakacyjnych fiest 2018 - Nowe Horyzonty

„To festiwal wizjonerów kina, artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść obraną przez siebie drogą wbrew panującym modom” – tłumaczy ideę wrocławskiego przedsięwzięcia jego szef Roman Gutek. Nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z największą imprezą filmową w Polsce, a kalendarz projekcji prezentuje się doprawdy imponująco. W tym roku obok kilku sekcji konkursowych zobaczymy m.in. retrospektywę autora mrocznych i perwersyjnych baśni J. C. Monteneiro oraz Pedra Costy czy przegląd ośmiu filmów mistrza I. Bergmana.

Kiedy:  26 lipca – 5 sierpnia
Gdzie: Wrocław

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Sunrise festiwal  20 wakacyjnych fiest 2018 - Sunrise festival

Transowy szał do późnej nocy, a potem afterparty na plaży w blasku wschodzącego słońca – tak wygląda przeciętny dzień tysięcy uczestników największego polskiego festiwalu muzyki klubowej. Na kilkadziesiąt godzin nadmorski kurort zmieni się w gigantyczny taneczny parkiet, który w tym roku rozruszają m.in. DJ Kris, Don Diabllo, Robin Schulz czy Gromee.

Kiedy:  27-29 lipca
Gdzie: Kołobrzeg

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Audioriver20 wakacyjnych fiest 2018 - Audioriver

Letnia noc, plaża nad Wisłą u stóp średniowiecznej katedry, psychodeliczne światła, a w uszach najnowsze hity ze świata ambitnej, alternatywnej elektroniki – jak tu nie kochać tego płockiego festiwalu? Co roku na Mazowsze przybywają światowej sławy muzycy, producenci i DJ-e. W tym roku pojawią się m.in. Amelie Lens,  Maceo Plex, Catz ‘N Dogz, Giorgia Angiuli, Monolink, Helena Hauff  oraz Honey Dijon.

Kiedy:  27-29 lipca
Gdzie:  Płock

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Piknik Country & Folk20 wakacyjnych fiest 2018 - Piknik Country & Folk

Jeśli nie przepadacie za rockiem, alternatywa skutecznie was usypia, a elektronika jest zbyt inwazyjna, wyjście jest tylko jedno – legendarny Piknik Country w Mrągowie. Ogólnopolski zlot fanów kowbojskiego grania odbędzie się tam już po raz 37. Organizatorzy zapowiadają, że w programie znajdzie się nie tylko czyste country, ale również rockabilly, folk (który od pewnego czasu dołączył na stałe do oficjalnej nazwy), a nawet trochę tradycyjnego tańca. I wszystko to w amfiteatrze położonym nad samym jeziorem – iście wakacyjny klimat gwarantowany.

Kiedy:  27-29 lipca
Gdzie:  Amfiteatr nad jeziorem Czos w Mrągowie

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

XXIII Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym20 wakacyjnych fiest 2018 - Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym

Już od przeszło 20 lat pod koniec lipca rzeka Netta w Augustowie zamienia się w dziki spływ. Ku uciesze tłumów na wodzie pojawiają się konstrukcje, które nie śniły się nawet filozofom. Czołgi, ciężarówki, samoloty, samochody, karczmy, goryle, psy, koty, koziołki a nawet smoki – to wszystko już tu pływało. Co będzie można zobaczyć w tym roku podczas słynnych Mistrzostw Polski w Pływaniu na Byle Czym? To jeszcze tajemnica, ale za to wiemy, kto wystąpi podczas wieczornej imprezy. Swój występ zapowiedziała piosenkarka Marta Podulka oraz Mrozu.

Kiedy: 27-31 lipca
Gdzie: Augustów

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Festiwal Szekpirowski20 wakacyjnych fiest 2018 - Festiwal Szekspirowski

Odpowiedź na hamletowskie pytanie „być albo nie być”, w przypadku organizowanego w Gdańsku międzynarodowego festiwalu imienia najsłynniejszego angielskiego dramatopisarza, może brzmieć tylko „BYĆ”. Najlepsze szekspirowskie spektakle i najwybitniejsi twórcy teatralni z całego świata, w tym z Iranu, Argentyny, Niemiec, Czech, Włoch i Polsk, to tylko cześć atrakcji. Spektaklom towarzyszyć będą warsztaty, spotkania z twórcami, próby otwarte, a  także seminaria czyli działania Letniej Akademii Szekspirowskiej. Jeśli przypływ kultury, to najlepiej nad Bałtykiem!

Kiedy:  27 lipca – 5 sierpnia
Gdzie: Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi20 wakacyjnych fiest 2018 - Dwa Brzegi

Choć nie ma tu nawet sali kinowej, to malownicze miasteczko nad Wisłą na kilka letnich dni zamienia się w polską stolicę filmu. Do Kazimierza – gospodarza festiwalu Dwa Brzegi – tłumnie przybywają wtedy twórcy z całego świata: filmowcy, muzycy, pisarze, malarze. A za nimi – widzowie spragnieni niecodziennych wrażeń. Warto znaleźć się w ich gronie! W tym roku na dwóch wiślanych brzegach wyświetlonych zostanie ok. 200 filmów z całego świata. Program obejmuje sekcje, tj.: „Świat pod namiotem” (z filmami wprost z polskich i zagranicznych festiwali), „I Bóg stworzył aktora” (bohaterem tegorocznej retrospektywy aktorskiej będzie Arkadiusz Jakubik) czy „Muzyka – moja miłość”. W tym roku festiwal zainauguruje premiera nagrodzonego Złotą Palmą filmu „Złodziejaszki” autorstwa Hirokazu Koreedy. Kochasz kino? Musisz tu być!

Kiedy: 28 lipca-5 sierpnia
Gdzie: Kazimierz Dolny, Janowiec nad Wisłą i ich okolice

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Gdański Jarmark św. Dominika20 wakacyjnych fiest 2018 - Jarmark Św. Dominika

Ma długą tradycję, a Długa jest ulicą, przy której się odbywa. Choć nie tylko, gdyż kolorowe stoiska wielobranżowe, gastronomiczne czy art. rzemieślniczych i jubilerskich ciągną się także m.in. przez Targ Węglowy, Targ Rybny, ul. Szeroka, Zielony Most czy ul. Mariacką. Gdańska  impreza handlowo-kulturalna to  – obok Weihnachtsmartk i Oktoberfest – największa tego typu impreza plenerowa na Starym Kontynencie. Tradycja Jarmarku liczy ponad 750 lat, co roku ściągając do serca gdańskiej starówki ponad 1000 handlowców, artystów, rzemieślników i kolekcjonerów, a także tysiące odwiedzających. W tym roku nie może Was tu zabraknąć!

Kiedy:  28 lipca -19 sierpnia
Gdzie: Gdańsk, Główne Miasto

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Pol’and’Rock Festival, Kostrzyn nad Odrą20 wakacyjnych fiest 2018 - Pol'and'Rock

Największy festiwal w naszej części Europy i jeden z największych na świecie co roku przyciąga ok. pół miliona osób, które nie tylko z lubością skaczą po błocie (to obowiązkowy element każdej imprezy), ale przede wszystkim w pozytywnej atmosferze bawią się przy muzyce polskich i zagranicznych gwiazd. I co prawda Przystanek Woodstock został rok temu przechrzszczony na Pol’and’Rock Festival, jednak klimat i przesłanie imprezy – Miłość! Przyjaźń! Muzyka! – pozostały dokładnie takie same, jak przez ostatnie 23 lata.

W tym roku o sympatię zebranych powalczą m.in. kultowa brytyjska grupa Judas Priest, polski crossoverowy zespół Lao Che, Hunter, Big Mountain czy Big Cyc.

Kiedy: 2-4 sierpnia
Gdzie: Kostrzyn nad Odrą

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

OFF FESTIVAL20 wakacyjnych fiest 2018 - Off Festival

Podobno Off Festival nie jest modny, bo wyprzedza większość trendów. Zdaniem niektórych jest zbyt snobistyczny. Zdaniem innych zbyt nieprzewidywalny i trudny do sklasyfikowania. Nie ulega jednak wątpliwości, że ta autorska inicjatywa Artura Rojka to jedno z najbardziej niezwykłych i oryginalnych wydarzeń artystycznych w naszym kraju. W tym roku do Katowic przyjadą m.in. M.I.A, Charlotte Gainsbourg, Grizzly Bear czy Ariel Pink i Aurora.

Kiedy: 3-5 sierpnia
Gdzie: Dolina Trzech Stawów w Katowicach

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Cieszanów Rock Festiwal20 wakacyjnych fiest 2018 - Cieszanów Rock Festival

Ten festiwal to istny raj dla fanów cięższych brzmień. Już od 9 lat w urokliwym Cieszanowie na Podkarpaciu odbywa się wielka impreza, która łączy miłośników rockowych nut. W tym roku w ciągu 4 dni na scenie pojawią się takie zespoły jak Dżem, Łąki Łan, Hunter, Krzysztof Zalewski, The Toasters, Radioslam czy też Uprising Tree.

Kiedy: 16-19 sierpnia
Gdzie: Cieszanów, Podkarpacie

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Bella Skyway w Toruniu20 wakacyjnych fiest 2018 - Bella Skyway

Rodzinne miasto Mikołaja Kopernika stawia na wypoczynek w iście kosmicznym wydaniu, a dostępne na miejscu atrakcje osiągają liczbę wręcz astronomiczną. Jedną z nich jest organizowany pod koniec sierpnia Bella  Skyway – festiwal, który poziomem spektakularności przyćmić może nawet Noc Spadających Gwiazd i całkowite zaćmienie Księżyca 27 lipca. Wszystko z sprawą ferii barw festiwalowych instalacji świetlnych rozmieszczanych m.in. na toruńskiej starówce. Myśl przewodnią 10. edycji wydarzenia stanowić będzie „Energia”. Naładujcie więc akumulatory na koniec lata w Toruniu!

Kiedy: 21-26 sierpnia
Gdzie: Toruń, Stare Miasto

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018 RADOM20 wakacyjnych fiest 2018 - Air Show

I w tym roku fani skrzydlatych rozrywek oraz podniebnych akrobacji nie będą mieć powodów do narzekań, zwłaszcza  że tegoroczna impreza jest organizowana z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. Pod koniec sierpnia nad Radomiem w powietrze wzbije się aż kilknaście grup akrobacyjnych i kilkudziesięciu solistów, w tym uwielbiany włoski zespół Frecce Tricolori, łotewski Baltic Bees Jet Team i belgijski F-16. Atrakcji będzie można wypatrywać także na ziemi. Na tegorocznej wystawie stałej zobaczymy sprzęt i uzbrojenie wszystkich rodzajów sił zbrojnych – od transporterów Rosomak, przez czołgi Leopard, po wyrzutnie rakiet. Dla najmłodszych miłośników lotnictwa przygotowane zostaną specjalne strefy tematyczne.

Kiedy: 25-26 sierpnia
Gdzie: Radom, lotnisko na Sadkowie

Zaplanuj niezapomniane Wakacje nawet 75% taniej »

Comments are closed.